Ošetření

Kvalitní, pečlivé a pokud možno bezbolestné. To je ošetření v naší ordinaci.

Pryč je doba, kdy návštěva zubní ordinace byla spojena s očekáváním nepříjemné bolesti. Správná aplikace lokální anestezie znamená dnes téměř záruku bezbolestného zákroku.

Záchovná stomatologie je ošetření zubů s cílem jejich zachování a co nejdelšího udržení v ústech. Zahrnuje nejčastěji odvrtání (preparaci) kazu, ošetření kořenových kanálků (endodoncie) a výplň zubu (amalgámová / bílá plomba). Pro udržení suchého pracovního pole používáme kofferdam.

Protetická stomatologie se zabývá rekonstrukcí chrupu s cílem náhrady chybějících či poškozených zubů po stránce funkční i estetické. Zahrnuje fazety, korunky, můstky a protézy.

Stomatochirurgie řeší extrakce zubů, odstranění částí kořenů (resekce) či jiné chirurgické výkony spojené např. s ortodontickou léčbou. K složitějším a problematičtějším chirurgickým výkonům odesíláme pacienty na specializovaná pracoviště.

Implantologie se zabývá náhradou původního zubu implantátem. Zubní implantát umožňuje nahradit jeden zub, ale i celou jejich skupinu. K implantologickému výkonu (zavedení implantátu) odesíláme naše pacienty na specializovaná pracoviště. Následnou dostavbu zubu na implantát již provádíme většinou my.