Bělení zubů

Pro ty kdo touží po zubech bělejších a úsměvu zářivějším.

Máte pocit, že ať čistíte jak čistíte, Váš odstín zubů není bílý, ale spíše "zažloutlý"? Jako první krok doporučujeme navštívit naší dentální hygienistku. Odtstraněním zubního kamene a povrchových pigmentací dojde k částečnému vybělení zubů. Pokud to stále není ono a Vy toužíte po bělejších zubech, nabízíme Vám následující dvě metody bělení zubů:

Domácí bělení

V ordinaci Vám zhotovíme nosiče pro bělení, s pomocí kterých si pak doma sami aplikujete bělící gel. Nosiče jsou zhotoveny přesně na Váš chrup, čímž se eliminuje pronikání bělícího gelu mimo zuby do dutiny ústní. Výhodou této metody je větší šetrnost k zubům (méně koncentrované preparáty) a nižší cena, nevýhodou relativní časová náročnost. Gel se aplikuje po dobu cca 14 dnů vždy na několik hodin denně.

Ordinační bělení

Bělení zubů v ordinaci spočívá v nanesení koncentrovaného bělícího gelu pod odborným dohledem. Vysokou koncentrací účinné látky se proces bělení významně urychlí, avšak koncentrovanější preparáty znamenají riziko dočasného zvýšení citlivosti zubů.

 

Bělit lze jen zuby zdravé a bez kazů. Na výplně a protetické práce bělení nepůsobí, proto je někdy nutné výplně a korunky následně předělat. U každého pacienta je výsledek individuální a přetrvává různě dlouho. Obvykle je nutné proceduru bělení opakovat po cca 1-3 letech.